ELEKTRİK PANO MONTAJ FABRİKASI

Sasel, pano üretimine 1997 yılında Schneider Prisma panoları ile başlamıştır. Prisma panolar zaman içinde tasarımları yenilenerek Prisma Plus olarak üretilmeye devam edilmiştir. Daha sonra çeşitlenen pano ihtiyaçlarına yanıt verebilmek amacıyla “EAE-S Kabin” kullanılarak yapılan panolar da üretim yelpazesinde yerini almıştır. Böylece harici ve monoblok küçük pano ihtiyaçlarını da karşılama olanağı elde edilmiştir. Hizmet verilen sektörler çeşitlendikçe, pano ürünleri de paralel olarak çeşitlenmek zorunda kalmış, bu nedenle sıva altı pano ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere kendi tasarımımız olan “SA 600” Sıva Altı Modüler Panoları da üretim bandında yerini almıştır. Son olarak Schneider Elektrik tasarımı, Endüstriyel ve Üst Segment, kurulu gücü büyük, yüksek özellikli bina, kompleks vs.. yönelik olarak üretilen “BLOKSET” panolarının da üretim yetkisi alınmıştır. Sasel Pano Fabrikası, 4000A’e kadar Prisma Plus ve EAE-E Kabin ile,6300A’e kadar da Schneider BLOKSET ile bütün ihtiyaçlara karşılık verebilecek yetkinliğe ulaşmıştır.
 • KALİTE POLİTİKAMIZ

  Pano Fabrikası, uzun yıllar uluslar arası alanda faaliyet gösteren firma tecrübesi ile, ürünlerini tüm dünya pazarlarında rekabet edecek kalitede yapmaya özen göstermektedir.

  Teklif aşamasından, satış sonrası servis aşamasına dek ürünlerin ve üretim prosedürlerinin izlenebilirliğini sağlamak, müşterilerimizin memnuniyeti için önemlidir. Bu nedenle sahibi olduğu ISO9001/2008 Kalite Güvence Sistemi gereklerini taviz vermeden uygulamaktadır.

  Panoların projelendirilmesi, tasarımcı firma direktifleri ve yürürlükteki yönetmeliklere ve kullanıcı şartnamelerindeki isteklere uygun, kalite ve sistem güvenliğinden ödün vermeden yapılmaktadır.

  Üretilen bütün panoların rutin testleri, EN 61439-1ve 2 standartlarına göre %100 oranında yapılmakta, gerektiğinde tip test sertifikaları kullanıcılara sunulmaktadır.

ÜRÜNLER

Faaliyet konusu olan ELEKTROMEKANİK taahhüt işinin gerektirdiği gelişimi paralel olarak pano fabrikasına da yansıtmaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişimin bir sonucu olarak yeni nesil yatırımların, çok fonksiyonlu, kompleks, aşırı büyük ve konfor eşiğinin yüksek olması, tek sözleşmede yüksek nitelikli ve birçok tesisatı beraberinde getirmektedir.
 • Prisma Plus - 4000A e kadar AG Dağıtım ve MCC Panoları

  630A (G) ve 4000A’ya kadar (P) LV Anahtarlama panoları
  • Farklı IP değerlerine (IP30 - IP55) sahip, çeşitli yükseklik ve genişliklerde kutular, panolar ve bölmeler
  • IEC 61439-2 Standardı
  Ana özellikler 
  • Duvara monte kutular:Sistem G
  • Paket kutusu 160A, Icw 10kA
  • 630A’ya kadar kit sistemi, Icw 25kA
  • Zeminde duran kutular:Sistem P
  • 4000A’ya kadar kit sistemi, Icw 100kA
  Avantajlar
  Daha fazla profesyonellik için kit halinde işlevsel bir ürün teklifi Beklentileri aşmadan karşılayan basit, hızlı ve yükseltilebilir çözümler. En ufak ayrıntısına kadar tasarlanmıştır. Kutu boyutu, kullanılan anahtarlama elemanına bağlı olarak değişir. Cihaza özgü montaj plakaları ve ön plakalar. İmalatçı tarafından geliştirilen ve test edilen çözümler güvenliği sağlar.
  Uygulamalar
  Prisma Plus üçüncül Binalarda ve Endüstri sektöründe 4000A’ya kadarki dağıtım anahtarlama panoları için uygundur.
 • Blokset - 6300A e kadar AG Dağıtım ve MCC Panoları

  Yüksek güvenilirliğe sahip LV dağıtımı ve motor kontrol anahtarlama panosu
  Global bir tasarım
  • Türe göre test edilmiştir ve IEC60439-1 ve IEC61439-2 ile uyumludur.
  • Maksimum güvenlik ve güvenilirlik için tasarlanmış esnek ve modüler sistem
  • Schneider Electric bileşenleri için özel olarak tasarlanmış ve türe göre test edilmiştir: koruma ve kontrol alanında dünya lideri olan şirket, bileşenlerin en yüksek performansını ve güvenli kullanımını garanti eder.
  • Geniş kapsamlı termal artış etkilerini ve kısa devre direncini garanti eden onaylı IEC60439-1 ve IEC61439-2 uyumluluğu.
  En yüksek gereksinimleri karşılamak için güvenliğe, güvenilirliğe ve uyarlamaya odaklanıyoruz...
  • Dahili ark direnci.
  • Deprem / sismik direnci.
  • Aşındırıcı ortam koruması...
  • Tüm düşük gerilimli uygulamalarda (Büyük endüstriyel tesisler, büyük ticari binalar ve altyapılar vb. için gerekli olan) - hem çıkarılabilir hem de sabit tasarımlar mevcuttur. - Merlin Gerin devre kesicilerle elektrik dağıtımı: 6300A’ya kadar busbar anma değeri.
  devamı için...
  • Son teknoloji ürünü Telemecanique bileşenleri ile tamamen merkezi ve modüler motor kontrolü: geleneksel ve akıllı Motor kontrol merkezleri (MCC/iMCC), değişken hızlı sürücüler ve yol vericiler.
  • Merlin Gerin kondansatörleriyle güç faktörü ve harmonik kompanzasyonu: tasarım sayesinde yüksek performans, yüksek güvenlik ve uzun ömürlü kurulum.

  Gerçekleştirilecek projenin müşteriye yakın olmasını sağlar
  Yüksek mühendislik becerileriyle bilinen Schneider Electric’in kendi bölgesel ekipman fabrikaları tarafından veya Schneider Electric tarafından global olarak ve sürekli bir şekilde takip edilen Schneider Electric lisanslı ortakları tarafından müşteri gereksinimleri daha iyi anlamak ve proje yönetiminde daha fazla esneklik sağlamak için müşteriye yakındır.

  Avantajlar Schneider-Electric yüksek kaliteli anahtarlama panolarının en yereli Düşük gerilimli anahtarlama panoları ekipmanının: • Güvenliği, güvenilirliği ve performansı Schneider Electric’in dünya çapındaki markalarına (Merlin Gerin ve Telemecanique) ait bileşenlerle tasarlanmış ve türüne göre test edilmiştir (IEC 60439-1 ve IEC61439-2 uyarınca).
  • Proje yönetiminde, yerel proje uygulamalarına ve son kullanıcı gereksinimlerine uyarlamada esneklik sağlayan, yerel farklılıkların dikkate alındığı benzersiz bir tararım • Sadece Schneider Electric veya Schneider Electric’in lisanslı ortakları tarafından, en yüksek kaliteyi sağlamak üzere son kullanıcı dikkate alınarak üretilmiştir.
  • Tüm endüstriyel ve yüksek güç tüketimi olan sektörlerde, zorlu ortamlarda ve ağır iş koşullarında geniş bir kurulu taban.

  Uygulamalar
  • Orta ve büyük ölçekli endüstriyel tesisler: Madencilik, Petrol ve Gaz, Kağıt Hamuru ve Kağıt, imalat endüstrisi, Metal işleme...
  • Orta / büyük ölçekli ticaret ve inşaat alanları: Alışveriş merkezleri, Oteller...
  • Altyapılar: Su arıtma, Havaalanı/Limanlar, yerel elektrik dağıtımı
 • E Kabin

  E-Kabin S Serisi elektrik muhafazaları, iç mekan kurulumlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Basit tasarımları farklı uygulamalar için işlevsellik ve ekonomik çözümler sunar. Muhafazanın dışına bakan tüm parçalar pregalvanize çelik sacdan yapılmıştır ve elektrostatik güç boyalıdır. Bu şekilde yüksek derecede korozyon direnci sağlanır.

 • SA 600 Sıva Altı Modüler Panolar

  Sasel, SA 600 Sıva Altı Modüler Panolar, projelerinizde, yapılarınızda, inşaatlarınızda kullandığınız Modüler Pano Sistemlerinin, SIVA ALTI eksiğini tamamlamak amacıyla tasarlanıp, üretilmiştir.

  Özellikle dekorasyon alanlarında kullanılması gereken panolarda uygun estetik seçeneği sunarak tesisatlarınızın, kaliteli ve mimari çözümlerin bir parçası olmasını sağlayacaktır. 600 mm sabit genişliği ve 5 ayrı boyut seçeneği ile projelendirmede gerçek ölçüler ile çalışmanızı kolaylaştırır, 150 mm derinlik ise duvar kalınlığının problem olmasının önüne geçer.

  SA 600 Sıva Altı Modüler Panolar, gerek içeriği şalt malzemeleri ile, gerek renk seçenekleri ile sisteminizde seçtiğiniz ana Modüler Panoların tamamlayıcısı olabilecek seçenekler sunar.