ŞİRKET PROFİLİ

SASEL, Türkiye’nin en büyük inşaat gruplarından Yüksel Holding’in iştirak şirketi olup; proje, mühendislik, müteahhitlik işleri üstlenmek üzere kurulmuş, sektörün en iyi bilinen Elektromekanik Taahhüt firmalarındandır.

SASEL, İdari - Ticari Binalar, Turizm Tesisleri, Sanayi Tesisleri, Sağlık Tesisleri ve Havaalanı Tesisleri için "Elektromekanik Taahhüt İşleri" üstlenmektedir.

SASEL, Elektromekanik Taahhüt Sektöründe sunduğu dizayn, mühendislik, taahhüt hizmetleri yanında, kurmuş olduğu Elektrik Pano Fabrikası ve Kollektör Fabrikası ile imalata dönük tamamlayıcı girişimleriyle ve iş yaptığı yabancı ülkelerde açtığı şube ve yerel ofisleriyle kurumsallaşmasını sürdürmektedir. 

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN : HASAN KADIOĞLU
MURAHHAS ÜYE : HİLAL IRMAKYÖNETİCİLER

GENEL MÜDÜR : HASAN KADIOĞLU
GENEL MUHASEBE MÜDÜRÜ : HİLAL IRMAK

GENEL MÜDÜR MESAJI

Kurulduğu 1984 yılından bugüne Taahhüt Sektöründeki yerini, üstlendiği yurt içi ve yurt dışı projelerle kalite ve güvenilirlikle özdeşleştiren SASEL, bugün Türkiye’nin en çok bilinen Elektromekanik Taahhüt Firmalarından biridir. SASEL üç kıtada, on altı ülkede, 250’nin üzerinde taahhüt projesi tamamlayarak oluşturduğu kurumsal kültürü ile çalışanları için okul olma özelliği kazanmış bir markadır.

SASEL, özellikle yurt dışında üstlendiği büyük ölçekli projelerle çıtasını yükselterek; “Mühendislik”, “Değer Mühendisliği”, “Satın Alma”, “Elektromekanik Proje Yönetimi” faaliyetlerini, kalite yönetim sistemi standardını, iş sağlığı ve güvenliği kurallarını ve çevreye duyarlılığı esas alarak sürdürmek hedefindedir. 


Sektörde Elektromekanik firmaların sürüklendiği salt “uygulamacı” rolü, öngördüğümüz üzere, Mühendislik ve Elektromekanik Proje Yönetiminde kalite adına ciddi bir boşluk oluşturmuştur. Bugün SASEL olarak hedefimiz, özellikle büyük ölçekli projelerde hissedilen bu boşluğu doldurmak ve tecrübelerimizi paylaşmaktır.

Hasan KADIOĞLU

TARİHÇE

 • 1984

  SASEL Yüksel Holding bünyesinde 21 Ocak 1984 senesinde elektrik ve elektronik konularında proje, mühendislik ve müteahhitlik hizmetlerini yürütmek üzere bir ihtisas şirketi olarak kurulmuştur. Elektrik grubu inşaat sektöründe bir ihtisas ve mühendislik grubu olarak alt müteahhitlik hizmetleri yapmaktadır.
 • 1993

  Yıllar geçtikçe SASEL elektrik taahhüt, tesisat, montaj, müşavirlik, ve mühendislik alanlarında kendine iyi bir yer edinmiştir. 1993 yılı itibariyle yoğun bir şekilde yurt dışına açılmış, çeşitli projeleri üstlenerek başarıyla yürütmüş ve bugün de yeni projelerle başarısını devam ettirmektedir.
 • 1997

  Çalıştığımız firmalara elektromekanik hizmet sunabilmek için 1997 yılı Ağustos ayı itibarı ile bünyemizde mekanik grup oluşturulmuştur. Ayrıca imalat sektöründe yer almak düşüncesiyle Schneider Electric grubuna bağlı Schneider markası ve garantisi altında Prisma tipi modüler pano imalatına başlanmıştır.
 • 1998

  Ankara Sincan Organize Sanayi bölgesinde 1200m² kapalı alanı olan bir fabrika binası satın alınarak genel müdürlük tesisi ve pano montaj fabrikası olarak düzenlenmiştir. SASEL bünyesindeki elektrik, mekanik, proje, taahhüt, muhasebe ve imalat grupları 27 Nisan 1998 itibarı ile faaliyetlerini yeni binalarında devam ettirmişlerdir.
 • 2000

  Sincan Organize Sanayi Bölgesi içinde yaklaşık 3000m² kapalı alana sahip bir fabrika daha satın alarak, bu fabrikada muhtelif ebatlarda spiral ve rigid tiplerde ve yüksek kalitede elektrik tesisat borusu üretmeye başlamıştır. Firmamız SASEL gerek yurt içi, gerekse yurt dışında elektromekanik müteahhitliği alanında yüklendiği işlerde proje hazırlama safhasından, işletme ve bakım safhasına kadar her türlü hizmeti kapsayacak şekilde çalışmaktadır.
 • 2007

  2007 Eylül ayından itibaren ODTÜ-MET (Mikro Elektronik Teknolojileri Merkezi) alanına taşınarak Taahhüt ve Pano İmalatı hizmetlerine burada devam etmektedir.
 • 2015

  2015 Ocak ayından itibaren artan talepleri karşılamak ve müşterilere daha iyi hizmet verebilmek gayesiyle Pano fabrikası Ankara Sincan Organize Sanayi bölgesinde 1600m² kapalı alanı olan kendi yerine taşınmıştır. Sasel Merkez ofis Mayıs ayından itibaren Söğütözü İş Merkezi Beştepeler – Ankara adresinde faaliyetlerine devam etmektedir.